سلام

من مثل همه دوستان یکی از هزاران نفری هستم که برای مهاجرت به کشور استرالیا اقدام کردم منتها یک طفل 3 ماهه هستم. منتها سعی کردم این راهی که در زندگیم انتخاب کردم را با چشم باز انتخاب کرده باشم.

همینطور که همه شما عزیزان می دونید مهاجرت پس از ازدواج دومین کار پر ریسک شناخته شده است پس ما همه داریم کار بزرگی انجام میدیم و تصمیمات بزرگ منجر به بزرگ شدن می شود.

من پارسال به شهر سیدنی به مدت یک ماه با ویزای کار و تفریحات سفر کردم و این هزینه را فقط بخاطر این تقبل کردم که بتونم تصمیم درست را بگیرم و در ان مدت تا توانستم با ایرانیها ارتباط بر قرار کردم و از تجربه هاشون استفاده کردم. الانم میخوام ان چیزی که برداشت من بوده برای همه بنویسم امیدوارم مفید باشه برای همه.

اینجا هم از همه دوستان جدیدی که من وبلاگهای انها مطالبی را اگه اجازه بدهند در این وبلاگ بیارم تشکر کنم از جمله اقا ارش مارکوپلو خانم الهام و....

در این یکماهی که انجا بودم به این نتیجه رسیدم هیچ چیزی مطلق نیست و شما در هر انتخابی یکسری چیزها را از دست می دهید و یکسرس چیزها را بدست می اورید.. به نظر من چیزهایی که دوستان با مهاجرت از دست می دهند اول دوری خانواده است بعدشم موقعیت اجتماعی و کاری هر چی باشه اکثر ما نیروی تحصیل کردخ ای هستیم که در یک وضع نسبی خوب قرار داریم . اما چیزهایی که بدست می اورید مهمترینش ارامش انجا شما دیگه ترس از اینده را ندارید . انتظار این را ندارید که سال دیگه خانه دو برابر می شود و محیط نسبتا ثابت بوده و شما با تغییر خودتان می توانید به خواسته هاتون برسید. مزیت اصلی کشور استرالیا نسبت به کانادا و امریکا با تحقیقاتی که من انجا انجام دادم با ایرانیهایی که انجا 20 سال زندگی کرده بودند و 10 سال هم در کشور امریکا تحصیل و کار کرده بودند به این نتیجه رسیدم که کسانی که دنبال ارامش و داشتن یک زندگی اروم اما ساده را دارند بهترین جا همان استرالیا می باشد.یکی از تفاوتهای استرالیا با کانادا و امریکا سیستم سوسیالیستس ان است . فکر کنم سرتون را خیلی درد اوارده باشم اگه این مطالب خوبه بگین ادامه بدم اگه نه بگید از همینجا قطعش کنم و فقط اخبار و قوانین را بزارم.

         

/ 3 نظر / 12 بازدید

رنگ وبلاگت بده

زری

سلام مطالب شما عالی بود لطفا از تجربياتتان در آنجا به ما هم بیشتراطلاعات بدهید. باتشکر

علی علی اکبري

با سلام آخر من ندانستم تو کجايی؟ اميدوارم هر جا که هستی سلامت باشی و به فکر رشد و ترقی. مواظب هم باش تقی نکنی. اگر دور شدی از وطن ما را فراموش نکن. يکسری هم به ما بزن می بينی که آمديم ديدنت. راستی..... سيدنی بهتره يا واشنگتن؟ نوشته هات کمی رنگ پريده است دو رنگ روشن در هم جالب نيست ما پير ها چشممان خسته ميشه. چند حرف هم که جای هم تایپ شده خ=ه نزديکی اينها را دارد. تا روزی بهتر ئ ديداری ديگر خدا حافظ؟ اگر به ما سر زدی ديدی نميشه خواند راست کليک کن و از انی کدينگ يونی کد يو تی اف ۸ را انتخاب کن يا حق