مهاجرت استرالیا

اطلاع رسانی جهت مهاجرت استرالیا

کار در استراليا
نویسنده : ف.د - ساعت ۳:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٦
 

 

دوستان شرایط کاری در استرالیا بسیار متفاوت از ایران هست. در ایران ارزشهای کاری خیلی متفاوت است و شما برای پیدا کردن یک کار مناسب در استرالیا نیاز به یکسری پیشنیازها دارید و اینکه شما با چه نوع ویزایی داخل کشور استرالیا می شوید. به نظر من حرفی که وکیلهای مهاجرت می زنند با انچیزی که حقیقت است زمین تا اسمان فرق دارد.

دوستان بزارید یک چیزی را همین جا روشن کنیم همیه تلاشهایی که انجام میدیم تا PR بگیریم تازه ول راهه و زمانی که وارد استرالیا شدیم تازه یک شروع جدید می شود.

من ایرانیهایی که با ویزای PRوارد می شوند را به سه دسته تقسیم می کنند:

1-کسانی که توی کار تخصصی متناسب با رشته تحصیلی شان در ایران تجربه کافی دارند و از لحاظ مادی میتوانند تا یکسال در استرلیا بدون داشتن کار زندگی کنند.

2- کسانی که توی کار تخصصی متناسب با رشته تحصیلی شان در ایران تجربه کافی دارند اما از لحاظ مادی نمیتوانند تا یکسال در استرلیا بدون داشتن کار زندگی کنند.

3-کسانی که تجربه ای نسبت به رشته تحصیلیشان در ایران ندارند و خودتان بهتر می دانید.....

مهمترین چیز برای کارفرمایان استرالیایی Backgroundشما است که ما ایرانیها هیچکدام این موضوع را نداریم پس کار اول پیدا کردن بسیار سخت است اما شما حتی یک روز سابقه کاری در کشور استرالیا را داشته باشید قضیه عوض می شود پس توقع نداشته باشید در ماه اول همه کار داشته باشیم اما اگر چند ماه بیکار باشید اما کاری که با رشته تخصصی خودتان نهایت پیدا کنید برنده اید. در استرالیا سوابق شما ثبت می شود پس خیلی عجیب است یک مهندس حرفه ای تو کار نفتی 2 ماه در یک رستوران کار کرده باشد.

اما اگر از لحاظ مادی مشکل داشته باشیم که اکثرمان شامل این قضیه هستیم باید بزودی کار مناسب پیدا کنیم درست است یک مهندس در رستورانی کار کند بسیار بی اهمیت ست اما شما باید به این دید نگاه کنید که جا افتادن در کشوری با اداب و رسوم و زبان متفاوت اولین برگ برنده شماست و تجربه با ارزشترین است.

پس مدت زمانی 12 تا 14 ما منتظر ویزا پس از لادج شدن فایلتان طول می کشد بهترین زمان است تا کارهایی را که با کمترین هزینه در کشور ایران کی توانید انجام دهید تا با قدرت و شانس بیشتر وارد دنیای دیکر شویم.

اولین کار به سایت www.seek.com.auبروید و نسبت به شغلتون یا شغلی که می خواهید انجا داشته باشید تحقیق کنید .ببینید تقاضای شغلتان در کدام شهرها بیشتر است و کارفرمایان برای این شغل چه شرایطی را می خواهندو با دانستن این مطلب می توانید کلاسها و دوره های مورد نیاز را با هزینه ناچیز شرکت کنید و شهر خود را انتخاب کنید.

تا جاییکه ی توانید زبان اکادمیک خود را قوی کنید فقط زبان زبان زبان

دوستان در وقتی دیگر درباره اهمیت داشتن وکیل و چگونگی انتخاب یک وکیل خوب صحبت می کنم.

دوستان اگر مایلند پروسه پروندتون را بهم ایمیل کنید تا در بخشی از وبلاگ بزارم. اگر هم هر سوالی دارید یا نظری در بخش نطر ها بگذارید و اگر هم سوال خاصی دارید به f58d@yahoo.comمیل کنید.

                                                                                       به امید فرداهای زیبا در استرالیا


 
comment نظرات ()